RÓLUNK
Az Óbudai Gimnázium az Erasmus+ KA1-es program keretében sikeres pályázatot nyújtott be, melynek eredményeképpen 2016. július 1. és 2017. május 31. között négy kollégánk, 2018. július 1 és 2019. május 31. között pedig hat kolléga tud továbbképzési tanulmányi úton részt venni. Emellett 2019. július 1. és 2020. május 31. között két latin nyelveket tanító kolléga nyert sikeres pályázati lehetőséget. A pályázat megírásában és lebonyolításában köszönettel tartozunk Szűcs József igazgató úrnak, Tamási Anita igazgatóhelyettes asszonynak és Johnsen Borbála iskolapszichológusnak.
A projektek elnyerésével fejleszteni szeretnénk a tanári kompetenciákat elsősorban nyelvhasználati, kultúraismereti, tanításmódszertani területeken. Pedagógusainkkal szemben magas elvárásokat támasztunk mint intézmény, de hasonlóak partnereink, a diákok és a szülők elvárásai is. Önfejlesztésre, továbbképzésre eddig is áldoztak idejükből, de egy külföldi tanulmányút a sokszínűség lehetőségével mélyebb nyomot hagy, és hosszabban tartó változásokat tud elérni.
Célunk, hogy a pályázattal elnyert továbbképzésekről a kollégáink olyan korszerű, sokrétű tudás és mentális frissesség birtokában térjenek vissza, amelyből nemcsak maguk és saját tanítványaik profitálnak, hanem tudásmegosztás révén azok a kollégáik is, aki most nem vesznek részt a mobilitásokban. Tudásbeli és módszertani megújulást kívánunk szerezni szaktárgyi, kommunikációs és intézményi szinteken. Célunk saját gondolkodásbeli megújulásunk, nyitottságra, odafigyelésre, elfogadásra nevelés a kulturális és nyelvi sokszínűség által. Emellett az identitástanítás, valamint az is, hogy a tanításunk által az adott nyelvek és kultúrák ne idegen nyelvek, hanem más nyelvek és kultúrák legyenek, különbségekkel, hasonlósággal, elfogadással. Végül, de nem utolsó sorban esetleges későbbi iskolai partnerkapcsolatok kialakítását kívánjuk előkészíteni, illetve akár más tudományterületi projektek kiépítését elkezdeni.
Az Óbudai Gimnázium célja, hogy diákjai 21. századi európai polgárokká válhassanak, hogy az európai értékrendet és multikulturalitást elsajátíthassák már középiskolai tanulmányaik alatt. Tanáraink ebben aktívan vesznek részt egyrészt a magyar kultúra és értékrend tanulóinkban való elmélyítésével, valamint több nyugati és keleti nyelv oktatásán keresztül más kultúrák és értékrendek bemutatásával.